Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S50-SD-BK
SFM210-LPPE-S50-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S50-SD-BK
Brief Description
Connector Header 50 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S50-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S50-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S50-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S50-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S50-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S50-SD-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S50-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S50-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S50-SD-BK
KIT CAP CERM HI FREQ 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 94 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf