Vishay/BCcomponents SFR16S0007323FR500
SFR16S0007323FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0007323FR500
Brief Description
RES 732K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0007323FR500.pdf
Availability of SFR16S0007323FR500
QUANTITY
SFR16S0007323FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0007323FR500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0007323FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR16S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0007323FR500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0007323FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0007323FR500 Details Description
Related parts for SFR16S0007323FR500
SWITCH BASIC SPDT .1A SEALED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 15A TO-220AB datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.2GHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES 1.916K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-6" BLACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 75V FLATPACK datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V X7R 1206 datasheet.pdf