Vishay/BCcomponents SFR2500001003JA500
SFR2500001003JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001003JA500
Brief Description
RES 100K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001003JA500.pdf
Availability of SFR2500001003JA500
QUANTITY
SFR2500001003JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001003JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001003JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001003JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500001003JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001003JA500 Details Description
Related parts for SFR2500001003JA500
IC CTRLR PWM SMPS OVP OCP 7DIP datasheet.pdf
IC FPGA 89 I/O 132CSBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 9PIN W/FLANGE datasheet.pdf
TERM TURRET PTFE 6-32 THD .510" datasheet.pdf
CONNECPORT X2 GATEWAY IND datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 47POS SNGL PCB datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 450MA 180 MOHM datasheet.pdf