Vishay/BCcomponents SFR25H0001504FR500
SFR25H0001504FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001504FR500
Brief Description
RES 1.5M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001504FR500.pdf
Availability of SFR25H0001504FR500
QUANTITY
SFR25H0001504FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001504FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001504FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001504FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001504FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001504FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001504FR500
IC ADC 12BIT SRL 200KSPS 24SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
ID MULTIPLEXER 4:1 DIFF 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf