Vishay/BCcomponents SFR25H0004229FR500
SFR25H0004229FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004229FR500
Brief Description
RES 42.9 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004229FR500.pdf
Availability of SFR25H0004229FR500
QUANTITY
SFR25H0004229FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004229FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004229FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004229FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004229FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004229FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0004229FR500
IC OTP 2MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 342 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 8-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT BOX MNT 19POS PIN datasheet.pdf