Vishay/BCcomponents SFR25H0005109FR500
SFR25H0005109FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0005109FR500
Brief Description
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0005109FR500.pdf
Availability of SFR25H0005109FR500
QUANTITY
SFR25H0005109FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0005109FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0005109FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0005109FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0005109FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0005109FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0005109FR500
IDC CABLE - MKS16K/MC16G/MCE16K datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
SIGNAL HDR 5ROW PRESS FIT datasheet.pdf
RES 2.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 8-1AWG RED 48" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 12NS 256BGA datasheet.pdf
HAN D M GT CONTACT 0 5MM 20AWG datasheet.pdf
KJB 8C 8#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf