FFF SFV23R-1STBE1HLF
SFV23R-1STBE1HLF picture photo
Mfg. Part Number
SFV23R-1STBE1HLF
Brief Description
CONN FFC BOTTOM 23POS 0.50MM R/A
Datasheet Download
SFV23R-1STBE1HLF.pdf
Availability of SFV23R-1STBE1HLF
QUANTITY
SFV23R-1STBE1HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFV23R-1STBE1HLF
Internal Part NumberEIS-SFV23R-1STBE1HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex TypeFFC, FPC
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions23
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm, 0.33mm
Height Above Board0.071" (1.80mm)
Locking FeatureSlide Lock
Cable End TypeStraight, Tapered
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFV23R-1STBE1HLF
Related LinksSFV23R-1, SFV23R-1STBE1HLF Datasheet, FFF Distributor
SFV23R-1STBE1HLF Details Description
Related parts for SFV23R-1STBE1HLF
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 3A 70 MOHM TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 2MM TIN 10POS datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 60POS datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 9SIP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 105POS datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10CK datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf