Epson SG-210SCH 133.3300ML3
SG-210SCH 133.3300ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SCH 133.3300ML3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 133.33MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SCH 133.3300ML3.pdf
Availability of SG-210SCH 133.3300ML3
QUANTITY
SG-210SCH 133.3300ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SCH 133.3300ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210SCH 133.3300ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency133.33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)11mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SCH 133.3300ML3
Related LinksSG-210SCH , SG-210SCH 133.3300ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SCH 133.3300ML3 Details Description
Related parts for SG-210SCH 133.3300ML3
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO202 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 180SEC 28-SOIC datasheet.pdf
LEVER ADJ BACK NYLON ROLLER datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 8HSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 600V 6A DPAK datasheet.pdf