Epson SG-210SDB 48.0000ML3
SG-210SDB 48.0000ML3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SDB 48.0000ML3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SDB 48.0000ML3.pdf
Availability of SG-210SDB 48.0000ML3
QUANTITY
SG-210SDB 48.0000ML3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SDB 48.0000ML3
Internal Part NumberEIS-SG-210SDB 48.0000ML3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Featured ProductSG-210 Series Crystal Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.4µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SDB 48.0000ML3
Related LinksSG-210SDB , SG-210SDB 48.0000ML3 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SDB 48.0000ML3 Details Description
Related parts for SG-210SDB 48.0000ML3
CONN HEADER 50POS STR SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 4POS TIN datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 15W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
LED IND LIGHT RED 28V QC PNL MT datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf