Epson SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS
SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS
Related LinksSG-615PCG 25., SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCG 25.0000MC3: ROHS
CONN RING 20 AWG #6 RED/RED PIDG datasheet.pdf
IC AUDIO NOTEBOOK AMP SO-56 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LINE DRIVER XDSL DIFF 16-QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 3POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf