Epson SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS
SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 66.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS
QUANTITY
SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency66MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS
Related LinksSG-615PCN 66., SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-615PCN 66.0000MC3: ROHS
IC DECODER/DEMULTIPLEXER 16-SOIC datasheet.pdf
IC ETHERNET TRANSCEIVER 56-LLP datasheet.pdf
RELAY SSR HI-SIDE PENTAWATT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 300MW SOD523 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS TIN-LEAD datasheet.pdf
RES 562 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 12PIN SLD CUP datasheet.pdf
SLIT MASK 2MM 0.079IN FOR CX datasheet.pdf