Epson SG7050VAN 125.000000M-KEGA3
SG7050VAN 125.000000M-KEGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG7050VAN 125.000000M-KEGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
SG7050VAN 125.000000M-KEGA3.pdf
Availability of SG7050VAN 125.000000M-KEGA3
QUANTITY
SG7050VAN 125.000000M-KEGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG7050VAN 125.000000M-KEGA3
Internal Part NumberEIS-SG7050VAN 125.000000M-KEGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG7050
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG7050VAN 125.000000M-KEGA3
Related LinksSG7050VAN 125, SG7050VAN 125.000000M-KEGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG7050VAN 125.000000M-KEGA3 Details Description
Related parts for SG7050VAN 125.000000M-KEGA3
IC INVERTER TRIPLE SOT23-8 datasheet.pdf
BATT PACK 12.0V 4/3A NIMH datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 22-26AWG 2TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKES datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf