SiTIME SIT3808AC-D-33NB
SIT3808AC-D-33NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-D-33NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-D-33NB.pdf
Availability of SIT3808AC-D-33NB
QUANTITY
SIT3808AC-D-33NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-D-33NB
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-D-33NB
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-D-33NB
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-D-33NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-D-33NB Details Description
Related parts for SIT3808AC-D-33NB
IC DGTL POT 256POS 14-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 15NS 84PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 6A 600V AC C.S.A CANADIAN datasheet.pdf