SiTIME SIT3808AI-C-28SH
SIT3808AI-C-28SH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-28SH
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-28SH.pdf
Availability of SIT3808AI-C-28SH
QUANTITY
SIT3808AI-C-28SH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-28SH
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-28SH
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-28SH
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-28SH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-28SH Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-28SH
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL 1MM DIP 40 POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET R/A 5R0W 90POS SLD datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 60A 120V datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 24POS GOLD datasheet.pdf
RES 90K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
33UF 400V 12,5X25 datasheet.pdf