SiTIME SIT3822AC-2C-25NG
SIT3822AC-2C-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-2C-25NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-2C-25NG.pdf
Availability of SIT3822AC-2C-25NG
QUANTITY
SIT3822AC-2C-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-2C-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-2C-25NG
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-2C-25NG
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-2C-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-2C-25NG Details Description
Related parts for SIT3822AC-2C-25NG
CONN EDGECARD 20POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC DCODER/DMUX DUAL 1:4 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SO datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 20POS 2.54MM TIN datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 75NS 64EASYBGA datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PTC THERMISTOR T 1835-A 120-A 62 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 36POS datasheet.pdf