SiTIME SIT3822AC-2C-33NY
SIT3822AC-2C-33NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-2C-33NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-2C-33NY.pdf
Availability of SIT3822AC-2C-33NY
QUANTITY
SIT3822AC-2C-33NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-2C-33NY
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-2C-33NY
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-2C-33NY
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-2C-33NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-2C-33NY Details Description
Related parts for SIT3822AC-2C-33NY
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 50POS DR LOW P datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 10"X7" BLK/RED datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
381 TB RIS CLA SOLID 2ND datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A datasheet.pdf