SiTIME SIT8008ACL1-25E
SIT8008ACL1-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACL1-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008ACL1-25E.pdf
Availability of SIT8008ACL1-25E
QUANTITY
SIT8008ACL1-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACL1-25E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACL1-25E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACL1-25E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACL1-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACL1-25E Details Description
Related parts for SIT8008ACL1-25E
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5MM datasheet.pdf