SiTIME SIT9002AC-13H25DD
SIT9002AC-13H25DD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-13H25DD
Datasheet Download
SIT9002AC-13H25DD.pdf
Availability of SIT9002AC-13H25DD
QUANTITY
SIT9002AC-13H25DD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-13H25DD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-13H25DD
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-13H25DD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-13H25DD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-13H25DD Details Description
Related parts for SIT9002AC-13H25DD
RES SMD 118K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 4-PLL VCXO CLK SYNTH 24-TSSOP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.5A SOT25 datasheet.pdf