SiTIME SIT9002AC-33N18EQ
SIT9002AC-33N18EQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-33N18EQ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-33N18EQ.pdf
Availability of SIT9002AC-33N18EQ
QUANTITY
SIT9002AC-33N18EQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-33N18EQ
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-33N18EQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCML
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-33N18EQ
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-33N18EQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-33N18EQ Details Description
Related parts for SIT9002AC-33N18EQ
FITTING SNAP ON FP HORIZ datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
POWER CHASSIS MED 400W 6 SLOT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP CER 710PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 115V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf