SiTIME SIT9002AC-38N25EK
SIT9002AC-38N25EK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-38N25EK
Datasheet Download
SIT9002AC-38N25EK.pdf
Availability of SIT9002AC-38N25EK
QUANTITY
SIT9002AC-38N25EK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-38N25EK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-38N25EK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-38N25EK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-38N25EK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-38N25EK Details Description
Related parts for SIT9002AC-38N25EK
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/2.5V 10WSON datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
WRENCH PIPE 2.1" 16.38" datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 52PLCC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 64K EEPR 8SOIC datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
C-GRID DRSW RA T/H HDR. 16CKT datasheet.pdf
DIE datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 15MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf