SiTIME SIT9002AI-33H25SB
SIT9002AI-33H25SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-33H25SB
Datasheet Download
SIT9002AI-33H25SB.pdf
Availability of SIT9002AI-33H25SB
QUANTITY
SIT9002AI-33H25SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-33H25SB
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-33H25SB
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-33H25SB
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-33H25SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-33H25SB Details Description
Related parts for SIT9002AI-33H25SB
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 18KHZ 16SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 0.3W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf