SiTIME SIT9002AI-38H25EQ
SIT9002AI-38H25EQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-38H25EQ
Datasheet Download
SIT9002AI-38H25EQ.pdf
Availability of SIT9002AI-38H25EQ
QUANTITY
SIT9002AI-38H25EQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-38H25EQ
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-38H25EQ
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-38H25EQ
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-38H25EQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-38H25EQ Details Description
Related parts for SIT9002AI-38H25EQ
FERRITE 4A 170 OHM 2220 SMD datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
BATTRAX SLIC DUAL NEG 500A MS013 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 9POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC XMITTER DGTL 192KHZ 28SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 13MHZ TAG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
VARISTOR 90V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM LCKD RTR 24VDC datasheet.pdf