SiTIME SIT9121AC-1D-25S
SIT9121AC-1D-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT9121AC-1D-25S
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9121AC-1D-25S.pdf
Availability of SIT9121AC-1D-25S
QUANTITY
SIT9121AC-1D-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9121AC-1D-25S
Internal Part NumberEIS-SIT9121AC-1D-25S
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9121
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)100µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9121AC-1D-25S
Related LinksSIT9121A, SIT9121AC-1D-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9121AC-1D-25S Details Description
Related parts for SIT9121AC-1D-25S
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
70232-311 METRAL HDR 4RX1M STR P datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .127M 21POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 5% 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 58 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf