Amphenol Aerospace Operations SJT07RT-20-41PC(014)
SJT07RT-20-41PC(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJT07RT-20-41PC(014)
Brief Description
CONN RCPT 41POS JAM NUT PINS
Datasheet Download
SJT07RT-20-41PC(014).pdf
Availability of SJT07RT-20-41PC(014)
QUANTITY
SJT07RT-20-41PC(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJT07RT-20-41PC(014)
Internal Part NumberEIS-SJT07RT-20-41PC(014)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions41
Shell Size - Insert20-41
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJT07RT-20-41PC(014)
Related LinksSJT07RT-20, SJT07RT-20-41PC(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJT07RT-20-41PC(014) Details Description
Related parts for SJT07RT-20-41PC(014)
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC MPU Z180 20MHZ 64DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
IC REG BUCK 3V 0.6A SYNC SOT-25 datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.22UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 230MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR M TERMINALS datasheet.pdf
MICRO 31 M 72" RBW JACKS datasheet.pdf