Silicon Labs SL16020DC
SL16020DC picture photo
Mfg. Part Number
SL16020DC
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK AMD GRAPHICS 10TDFN
Datasheet Download
SL16020DC.pdf
Availability of SL16020DC
QUANTITY
SL16020DC Order Process
Ship out your order
Specifications of SL16020DC
Internal Part NumberEIS-SL16020DC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
Type*
PLLYes with Bypass
InputClock, Crystal
OutputLVCMOS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max100MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply2.97 V ~ 3.63 V
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package10-TDFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL16020DC
Related LinksSL16, SL16020DC Datasheet, Silicon Labs Distributor
SL16020DC Details Description
Related parts for SL16020DC
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 36PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 30POS GOLD SMD datasheet.pdf
LED BASE PANEL OIL TIGHT T-3 1/4 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LAMP INCAND T-1 WIRE LEADS 10PK datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
LONG CONICAL .2R MM datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT BROWN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf