TDK Corporation SLF7045T-471MR22
SLF7045T-471MR22 picture photo
Mfg. Part Number
SLF7045T-471MR22
Brief Description
FIXED IND 470UH 220MA 1.26 OHM
Datasheet Download
SLF7045T-471MR22.pdf
Availability of SLF7045T-471MR22
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SLF7045T-471MR22 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7045T-471MR22
Internal Part NumberEIS-SLF7045T-471MR22
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating220mA
Current - Saturation220mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.26 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7045T-471MR22
Related LinksSLF7045T, SLF7045T-471MR22 Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7045T-471MR22 Details Description
Related parts for SLF7045T-471MR22
CONN HEADER .100 SINGL R/A 36POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX DUAL 1-4 16SO datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT POL-W 16POS datasheet.pdf