Rohm Semiconductor SLR343EC4TT32XLXM
SLR343EC4TT32XLXM picture photo
Mfg. Part Number
SLR343EC4TT32XLXM
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED GREEN CLEAR
Datasheet Download
SLR343EC4TT32XLXM.pdf
Availability of SLR343EC4TT32XLXM
QUANTITY
SLR343EC4TT32XLXM Order Process
Ship out your order
Specifications of SLR343EC4TT32XLXM
Internal Part NumberEIS-SLR343EC4TT32XLXM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesSLR-343
PackagingBulk
ColorGreen
Lens Color-
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating1500mcd
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Current - Test20mA
Viewing Angle40°
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant525nm
Wavelength - Peak-
Features-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension-
Height (Max)5.60mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLR343EC4TT32XLXM
Related LinksSLR343EC, SLR343EC4TT32XLXM Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
SLR343EC4TT32XLXM Details Description
Related parts for SLR343EC4TT32XLXM
IC CONTROLLER SERIAL 44-PLCC datasheet.pdf
HEADER SOLDERTAIL SIP 20POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP SILICON 1000PF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 10% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 339 I/O 484BGA datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf