Stackpole Electronics Inc. SM4124FTR340
SM4124FTR340 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FTR340
Brief Description
RES SMD 0.34 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FTR340.pdf
Availability of SM4124FTR340
QUANTITY
SM4124FTR340 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FTR340
Internal Part NumberEIS-SM4124FTR340
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.34
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FTR340
Related LinksSM4124, SM4124FTR340 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FTR340 Details Description
Related parts for SM4124FTR340
IC POT DGTL SGL 128POS 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V Z5U 1210 datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 19.69MM datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf