Stackpole Electronics Inc. SM6227FT1R37
SM6227FT1R37 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT1R37
Brief Description
RES SMD 1.37 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT1R37.pdf
Availability of SM6227FT1R37
QUANTITY
SM6227FT1R37 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT1R37
Internal Part NumberEIS-SM6227FT1R37
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT1R37
Related LinksSM6227, SM6227FT1R37 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT1R37 Details Description
Related parts for SM6227FT1R37
SOCKET RELAY PC MNT FOR K10 SER datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 139A SP3 datasheet.pdf
ASSY, 25DEG FBDIMM AU 2.67 ST datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 55.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf