Stackpole Electronics Inc. SM6227FT1R43
SM6227FT1R43 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT1R43
Brief Description
RES SMD 1.43 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT1R43.pdf
Availability of SM6227FT1R43
QUANTITY
SM6227FT1R43 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT1R43
Internal Part NumberEIS-SM6227FT1R43
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT1R43
Related LinksSM6227, SM6227FT1R43 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT1R43 Details Description
Related parts for SM6227FT1R43
IDC CABLE - MKR20K/MC20G/MPR20K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENS PROX M30 15MM NPN-NO SHIELD datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 800V 8A GBJ datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
MULTIMETER 125S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf