Stackpole Electronics Inc. SM6227FT665R
SM6227FT665R picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT665R
Brief Description
RES SMD 665 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT665R.pdf
Availability of SM6227FT665R
QUANTITY
SM6227FT665R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT665R
Internal Part NumberEIS-SM6227FT665R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT665R
Related LinksSM6227, SM6227FT665R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT665R Details Description
Related parts for SM6227FT665R
CONN SPRING CONT 20 POS .276 SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .32-.63"250PC datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS R/A SHORT LATCH datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf