Stackpole Electronics Inc. SM6227FT7R15
SM6227FT7R15 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT7R15
Brief Description
RES SMD 7.15 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT7R15.pdf
Availability of SM6227FT7R15
QUANTITY
SM6227FT7R15 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT7R15
Internal Part NumberEIS-SM6227FT7R15
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT7R15
Related LinksSM6227, SM6227FT7R15 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT7R15 Details Description
Related parts for SM6227FT7R15
IDC CABLE- ASS14A/ AE14M / APR14 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PB 2.93V SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE ABSOLUTE 8-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.87 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf