Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D06-RA-BK
SMH100-LPPE-D06-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D06-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 12POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D06-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D06-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D06-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D06-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D06-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D06-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D06-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D06-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D06-RA-BK
IC OPAMP ISOLATION 2KHZ DIP datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO STR 64POS 30AU datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 19.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 8BIT 50K 14TSSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO46-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC .8W WR datasheet.pdf