Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D32-ST-BK
SMH100-LPSE-D32-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D32-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 64POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D32-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D32-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D32-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D32-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D32-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D32-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D32-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D32-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D32-ST-BK
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 130MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 5SIP datasheet.pdf