Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S10-RA-BK
SMH100-LPSE-S10-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S10-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 10POS 1MM RA T/H
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S10-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S10-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S10-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S10-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S10-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S10-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S10-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S10-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S10-RA-BK
MAT TABLE ESD 30"X72" DK GRAY datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16SOIC datasheet.pdf
SIDACTOR UNI 160V 400A DO214AA datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY OS 3KW datasheet.pdf
CONN RING TERM UNINSUL #1/4 10PC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
LOWER NEST FRAME datasheet.pdf
IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40SMD datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY FO OUTDDOR, MM, 6 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf