Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S48-RA-BK
SMH100-LPSE-S48-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S48-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 48POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S48-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S48-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S48-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S48-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S48-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S48-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S48-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S48-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S48-RA-BK
IC SDRAM 64MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLACK 3/4" X 25' datasheet.pdf
RES SMD 200KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 22POS GOLD T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
MICRO 15POS PIN 72" datasheet.pdf
OPTIC ROUND TIR 4LED NARROW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf