Vishay/Beyschlag SMM02070C1000FBS00
SMM02070C1000FBS00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1000FBS00
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1000FBS00.pdf
Availability of SMM02070C1000FBS00
QUANTITY
SMM02070C1000FBS00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1000FBS00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1000FBS00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1000FBS00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1000FBS00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1000FBS00 Details Description
Related parts for SMM02070C1000FBS00
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
VARISTOR 420V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP CER 51PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC CODEC 24BIT 104DB 32-QFN datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
POWER CABLE 20M datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 17A TO251A datasheet.pdf
CONN LEAF BATTERY 3POS SMT 6.5 datasheet.pdf