Vishay/Beyschlag SMM02070C3403FBP00
SMM02070C3403FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C3403FBP00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 340K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C3403FBP00.pdf
Availability of SMM02070C3403FBP00
QUANTITY
SMM02070C3403FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C3403FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C3403FBP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMM0207
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C3403FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C3403FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C3403FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C3403FBP00
PIN .025" SQUARE WIRE WRAP .916" datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 226 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
CABLE 5COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.688" (17.48mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.12 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf