ST SMP50-320
SMP50-320 picture photo
Mfg. Part Number
SMP50-320
Brief Description
TRISIL 50A 320V BIDIRECT SMA
Datasheet Download
SMP50-320.pdf
Availability of SMP50-320
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SMP50-320 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMP50-320
Internal Part NumberEIS-SMP50-320
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover400V
Voltage - Off State320V
Voltage - On State-
Current - Peak Pulse (8/20µs)150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance25pF
Package / CaseDO-214AC, SMA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMP50-320
Related LinksSMP5, SMP50-320 Datasheet, ST Distributor
SMP50-320 Details Description
Related parts for SMP50-320
IC COMPARATOR MAGNITUDE 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
IC FLOATING POINT DSP 272-BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
RES 576 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HC-P:DB9(M/M)120VAC datasheet.pdf