Skyworks Solutions Inc. SMV1253-004LF
SMV1253-004LF picture photo
Mfg. Part Number
SMV1253-004LF
Manufacturer
Product Category
Variable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Brief Description
DIODE VARACTOR
Datasheet Download
SMV1253-004LF.pdf
Availability of SMV1253-004LF
QUANTITY
SMV1253-004LF Order Process
Ship out your order
Specifications of SMV1253-004LF
Internal Part NumberEIS-SMV1253-004LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyVariable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance @ Vr, F4.8pF @ 4.7V, 50MHz
Capacitance Ratio12.3
Capacitance Ratio ConditionC0.3/C4.7
Voltage - Peak Reverse (Max)15V
Diode Type1 Pair Common Cathode
Q @ Vr, F350 @ 3V, 50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMV1253-004LF
Related LinksSMV125, SMV1253-004LF Datasheet, Skyworks Solutions Inc. Distributor
SMV1253-004LF Details Description
Related parts for SMV1253-004LF
IDC CABLE-ASN34A/ AE34M / APK34A datasheet.pdf
FERRULE NON INS 14AWG 25/32" datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HEADR 46POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 24SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf