Texas Instruments SN65LVDS180DRG4Q1
SN65LVDS180DRG4Q1 picture photo
Mfg. Part Number
SN65LVDS180DRG4Q1
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 14-SOIC
Datasheet Download
SN65LVDS180DRG4Q1.pdf
Availability of SN65LVDS180DRG4Q1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SN65LVDS180DRG4Q1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SN65LVDS180DRG4Q1
Internal Part NumberEIS-SN65LVDS180DRG4Q1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
SeriesAutomotive, AEC-Q100, 65LVDS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTransceiver
ProtocolLVDS
Number of Drivers/Receivers1/1
DuplexFull
Receiver Hysteresis-
Data Rate150Mbps
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN65LVDS180DRG4Q1
Related LinksSN65LVDS, SN65LVDS180DRG4Q1 Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN65LVDS180DRG4Q1 Details Description
Related parts for SN65LVDS180DRG4Q1
FIXED IND 270NH 180MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE INDUST 10A 400V CLASS AM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SL 5.08/04/180 3.2SN DKGN datasheet.pdf
OSC MEMS BLANK 7.0X5.0 CMOS datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
500 TB SOCKET RA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC datasheet.pdf