TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-1-W1-24-9-100CS2870
SO63-1-W1-24-9-100CS2870 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-1-W1-24-9-100CS2870
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 24 AWG LEAD
Datasheet Download
SO63-1-W1-24-9-100CS2870.pdf
Availability of SO63-1-W1-24-9-100CS2870
QUANTITY
SO63-1-W1-24-9-100CS2870 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-1-W1-24-9-100CS2870
Internal Part NumberEIS-SO63-1-W1-24-9-100CS2870
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package5,000
TypeWire to Wire
Diameter0.075" (1.9mm), 0.105" (2.6mm)
Length0.650" (16.51mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesEnvironment Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-1-W1-24-9-100CS2870
SO63-1-W1-24-9-100CS2870 Details Description
Related parts for SO63-1-W1-24-9-100CS2870
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
SPACER MOUNT LED TRI-LEAD .350" datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V 13.2W OUT datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 120 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC FIFO SUPERSYNCII 20NS 64-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
VANDAL RESISTANT LED PMI YELLOW datasheet.pdf
HAN FAST-LOCK CONTACT 12-10 AWG datasheet.pdf
FIXED IND 1.7NH 800MA 100 MOHM datasheet.pdf