Vishay/Dale SOMC160382R0GEA
SOMC160382R0GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC160382R0GEA
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 82 OHM 16SOIC
Datasheet Download
SOMC160382R0GEA.pdf
Availability of SOMC160382R0GEA
QUANTITY
SOMC160382R0GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC160382R0GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC160382R0GEA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC160382R0GEA
Related LinksSOMC160, SOMC160382R0GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC160382R0GEA Details Description
Related parts for SOMC160382R0GEA
BATTERY PACK NIMH 12V 1150 MAH datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf