API Delevan SP1812-393H
SP1812-393H picture photo
Mfg. Part Number
SP1812-393H
Brief Description
FIXED IND 39UH 354MA 1.6 OHM SMD
Datasheet Download
SP1812-393H.pdf
Availability of SP1812-393H
QUANTITY
SP1812-393H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812-393H
Internal Part NumberEIS-SP1812-393H
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±3%
Current Rating354mA
Current - Saturation332mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812-393H
Related LinksSP181, SP1812-393H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812-393H Details Description
Related parts for SP1812-393H
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 36KHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 85V 160A TO-220 datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B 28SSOP datasheet.pdf
FUSE 63A 690V DIN 1 AR UC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 LW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 20' NM-TNCM datasheet.pdf
RES 9.31 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A SYNC 12QFN datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf