Bergquist SPK10-0.006-00-22
SPK10-0.006-00-22 picture photo
Mfg. Part Number
SPK10-0.006-00-22
Brief Description
THERMAL PAD DO-4 LARGE K10
Datasheet Download
SPK10-0.006-00-22.pdf
Availability of SPK10-0.006-00-22
QUANTITY
SPK10-0.006-00-22 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPK10-0.006-00-22
Internal Part NumberEIS-SPK10-0.006-00-22
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSil-Pad Metric Configurations
MSDS Material Safety DatasheetSil-Pad K10 MSDS
RoHS InformationSil-Pad K-10 Material Report
Featured ProductSil-Pad® K-10
Standard Package100
SeriesSil-Pad® K-10
UsageDO-4
ShapeRound
Outline15.87mm x 5.08mm
Thickness0.0060" (0.152mm)
ColorBeige
Thermal Resistivity0.41°C/W
Thermal Conductivity1.3 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPK10-0.006-00-22
Related LinksSPK10-0., SPK10-0.006-00-22 Datasheet, Bergquist Distributor
SPK10-0.006-00-22 Details Description
Related parts for SPK10-0.006-00-22
CONN PNL MNT RCPT 8SKT CRIMP datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf
CABLE TIE PLATE datasheet.pdf
IC MMIC IQ MIXER 26-40GHZ 6SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG ORNG datasheet.pdf