AVX Corporation SQCBEM681KAJME
SQCBEM681KAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCBEM681KAJME
Brief Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Datasheet Download
SQCBEM681KAJME.pdf
Availability of SQCBEM681KAJME
QUANTITY
SQCBEM681KAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCBEM681KAJME
Internal Part NumberEIS-SQCBEM681KAJME
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Featured ProductMicrowave Multi-Layer Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCBEM681KAJME
Related LinksSQCBEM6, SQCBEM681KAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCBEM681KAJME Details Description
Related parts for SQCBEM681KAJME
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 30POS .050" SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 470-512MHZ 1/4W MR datasheet.pdf
LED ACRICH NEU WHITE 4600K 4SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf