Bel Fuse Inc. SRAH-12F330R
SRAH-12F330R picture photo
Mfg. Part Number
SRAH-12F330R
Brief Description
CONV DC/DC 4.5-5.5V 12A 3.3VOUT
Datasheet Download
SRAH-12F330R.pdf
Availability of SRAH-12F330R
QUANTITY
SRAH-12F330R Order Process
Ship out your order
Specifications of SRAH-12F330R
Internal Part NumberEIS-SRAH-12F330R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesxRAH-12Fxx0
PackagingTape & Reel (TR)
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)4.5V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)12A
Power (Watts) - Manufacture Series40W
Package / Case7-SMD Module
Size / Dimension0.78" L x 0.70" W x 0.32" H (19.8mm x 17.8mm x 8.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency93%
Power (Watts) - Max40W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRAH-12F330R
Related LinksSRAH-1, SRAH-12F330R Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SRAH-12F330R Details Description
Related parts for SRAH-12F330R
IC FLASH 4MBIT 11NS 32PLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220F datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 267MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC DGTL SW 2048X2048 100-PQFP datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TAPE UHMW POLY FILM 1/2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 100MA 3.3 OHM datasheet.pdf
HEX KEY SET 9PC datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf