| Internal Part Number | EIS-SST26VF064B-104V/SO | |
| Standard Package | 47 | |
| Series | SST26 SQI® | |
| Packaging | Tube | |
| Format - Memory | FLASH | |
| Memory Type | FLASH | |
| Memory Size | 64M (8M x 8) | |
| Speed | 104MHz | |
| Interface | SQI, SPI | |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | |