Alpha Wire ST3023/16 BK103
ST3023/16 BK103 picture photo
Mfg. Part Number
ST3023/16 BK103
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK BLK 25X4'
Datasheet Download
ST3023/16 BK103.pdf
Availability of ST3023/16 BK103
QUANTITY
ST3023/16 BK103 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST3023/16 BK103
Internal Part NumberEIS-ST3023/16 BK103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesFIT®-750
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.187" (4.8mm)
Inner Diameter - Recovered0.093" (2.36mm)
Recovered Wall Thickness0.027" (0.68mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST3023/16 BK103
Related LinksST3023/, ST3023/16 BK103 Datasheet, Alpha Wire Distributor
ST3023/16 BK103 Details Description
Related parts for ST3023/16 BK103
CONN HEADER 16POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 300POS 10COL RT ANG datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 6.7UH T38 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
4.8 kHz, Ultralow Noise, 24-Bit Sigma-Delta ADC with PGA and AC Excitation IC datasheet.pdf