Vishay/BCcomponents ST4TA203
ST4TA203 picture photo
Mfg. Part Number
ST4TA203
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
ST4TA203.pdf
Availability of ST4TA203
QUANTITY
ST4TA203 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST4TA203
Internal Part NumberEIS-ST4TA203
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.197" x 0.177" Face x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST4TA203
Related LinksST4T, ST4TA203 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
ST4TA203 Details Description
Related parts for ST4TA203
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf